Notiks forums “Latvijas bērni nabadzības ēnā”

Šonedēļ, 19.aprīlī no pl. 10.30 Eiropas Savienības mājā norisināsies forums “Latvijas bērni nabadzības ēnā”, kurā nevalstisko organizāciju pārstāvji meklēs “gaismas slēdzi”, kas garantēs, ka ikvienam bērnam Latvijā tiek nodrošināta piekļuve veselīgam uzturam, kvalitatīvai izglītībai, pienācīgam mājoklim un pieejamai veselības aprūpei un kas nepieļaus un mazinās sociālo atstumtību tiem bērniem, kuru pamatvajadzības šobrīd netiek nodrošinātas.

“Latvijā dzīvo 358 534 bērnu, kas veido 18,9% no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita. Katrs piektais bērns Latvijā (20,1%) ir pakļauts nabadzības vai sociālās atstumtības riskam. Forumu veidojam ar mērķi iesaistīt nevalstiskās organizācijas un lēmējinstitūcijas diskusijā par bērnu nabadzības un nevienlīdzības jautājumiem Latvijā, veicināt informētību par Eiropas Savienības īstenoto politisko iniciatīvu Eiropas bērnu garantija, kā arī mobilizēt un aicināt uz sadarbību bērnu nelabvēlīgu dzīves apstākļu risinājumu identificēšanā un kopējās situācijas uzlabošanā,” stāsta biedrības “Latvijas Bērnu labklājības tīkls” valdes locekle Inese Fecere-Antipina.

Forumu atklās Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes locekle Inese Fecere-Antipina ar prezentāciju “Kā radās un kas ir Eiropas bērnu garantija?”, kam sekos foruma dalībnieku iesaisti tematiskajās darbu grupās par bērnu garantijas pamattiesībām – veselības aprūpi, izglītību, mājokli un uzturu. Pēc interaktīvām diskusijām tiks prezentēti Latvijas bērnu nabadzības un nevienlīdzības risinājumi. Forumu turpinās Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Lauris Neikens, prezentējot bērnu garantijas Latvijas nacionālo rīcības plānu. Forumu noslēgs paneļdiskusija “Priekšlikumi nacionālā rīcības plāna uzlabošanai un ierosinājumi citām politiskām iniciatīvām”, kurā piedalīsies Veselības ministrijas valsts sekretāre Agnese Vaļuliene, Labklājības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Kristīne Niedre-Lathere, Latvijas Pašvaldību savienības Padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte un 14. Saeimas deputāte Zane Skujiņa-Rubene.

Interesenti aicināti vērot paneļdiskusiju “Priekšlikumi nacionālā rīcības plāna uzlabošanai un ierosinājumi citām politiskām iniciatīvām” tiešraidē – Latvijas Bērnu labklājības tīkla Facebook lapā.

Forums tiek organizēts projekta “Bērnu interešu pārstāvniecība sociālās drošības jomā” ietvaros un tā norisi finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Šeit paustie uzskati un viedokļi ir tikai Latvijas Bērnu labklājības tīkls uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Leave a Comment

Scroll to Top