Jūlijā Rīgā norisinājās biedrības “Latvijas Bērnu labklājības tīkls” īstenotas apmācības “Bērnu līdzdalības īstenošana”, kuru mērķis ir pievērsties vienai no bērnu tiesību pamatprincipiem – tiesībām uz līdzdalību un viedokļa paušanu.
Mācībās piedalījās 22 dalībnieki no tādām iestādēm un organizācijām kā Bērnu aizsardzības centrs, Tiesībsarga birojs, Rīgas valstspilsētas pašvaldības bāriņtiesa, Rīgas Sociālais dienests, Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas, Tukuma novada bāriņtiesas, Ķekavas novada bāriņtiesas, Jēkabpils novada bāriņtiesas, Jūrmalas Izglītības pārvaldes, Ķekavas novada pašvaldības policijas, Daugavpils Valsts ğimnāzijas, Jūrmalas Aspazijas pamatskolas, Mālpils vidusskolas, Cēres pamatskolas, Ķekavas vidusskolas, Priekules pirmsskolas izglītības iestādes “Dzirnaviņas”, Auces pirmsskolas izglītības iestādes “Vecauce”, Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Lotte”, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Eleja” un Iecavas Jauniešu centra.
Apmācībās tika skatīti jautājumi bērnu līdzdalības teorijā, normatīvajā regulējumā un piemērošanā praksē, līdzdalības veidi un ētiskas ieviešanas pamatprincipi, līdzdalības iespējas atbilstoši bērnu vecumam un briedumam, izaicinājumi ieviešot bērnu līdzdalību, kā arī bērnu līdzdalības kultūras veidošana kopienā un institūcijā.
“Apmācībās esmu ieguvusi izpratni, kā arī ir radušās pārdomas par bērnu līdzdalības īstenošanu vispārējā izglītībā, galvenokārt par jautājumiem, kas skar bērna spējas apgūt mācību programmas saturu atbilstoši individuālajām spējām, attīstības līmenim un veselības stāvoklim,” uzsver apmācību dalībniece.
Apmācības vadīja Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes locekles Laila Balode un Inese Fecere-Antipina.
“Ļoti izbaudīju mācību procesu zinošo un iedvesmojošo lektoru vadībā. Mācību laikā varējām novērtēt gan mācību vadītāju profesionālo kompetenci kā teorijā, tā praksē, gan dzīvo stāstījumu un dalībnieku iesaisti diskusijā,” vērtē apmācību dalībniece.
Kā ziņots iepriekš, Latvijas Bērnu labklājības tīkls ar Labklājības ministrijas atbalstu izstrādājis apmācību programmu speciālistiem bērnu līdzdalības principa izprašanai, lai veicinātu speciālistu un lēmumu pieņēmēju profesionālās kompetences bērnu tiesību piemērošanā.
Apmācības paredzētas pedagogiem un izglītības iestāžu personālam, sociālo dienestu, bāriņtiesu, policijas, probācijas, aprūpes iestāžu, jaunatnes darbiniekiem u.c. speciālistiem, kuri ikdienā strādā vai lēmumu pieņemšanas līmenī ir saistīti ar bērnu tiesību īstenošanu.