Noritējusi tikšanās ar Saeimas “Progresīvo” frakciju

Šī gada 8. janvārī Latvijas Bērnu labklājības tīkla komanda tikās ar Saeimas “Progresīvo” frakciju , lai pārrunātu jautājumu par jauniešu ar atkarībām piespiedu ārstēšanas un rehabiltācijas pakalpojuma neesamību.

Tikšanās laikā tika secināts, ka bērnam ciešot no atkarībām, valstī netiek skaidri definēts, kad obligātā ārstēšana kļūst par piespiedu ārstēšanu. Tostarp tika apspriests, ka plānotā “Terapeitiskā māja” augsta riska pusaudžiem ir atbalstāma ideja, taču satraucošs ir fakts, ka tās plānotie pakalpojumi jauniešiem ir nepieciešami jau tagad. Turklāt nav skaidrs, kad plānotā “Terapeitiskā māja” tiks uzbūvēta.

Tika uzsvērts fakts, ka Pārresoru koordinācijas centram bija jākoordinē starpnozaru pakalpojuma izveide “Apreibinošu vielu ietekmē esoši nepilngadīgo atskurbšanu”, kas līdz noteiktajam termiņam tā arī nav īstenots.

Saeimas “Progresīvo” frakciju apsolīja padziļināti izpētīt esošo problemātisko situāciju un aicināja uz turpmāku sadarbību jautājuma risināšanā.

Latvijas Bērnu labklājības tīkla darbību finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Ierakstā paustie uzskati un viedokļi ir tikai Latvijas Bērnu Labklājības Tīkls uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Scroll to Top