Nevalstiskās organizācijas aicinātas piedalīties forumā “Latvijas bērni nabadzības ēnā”

Latvijā dzīvo 358 534 bērnu, kas veido 18,9% no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita. Katrs piektais bērns Latvijā (20,1%) ir pakļauts nabadzības vai sociālās atstumtības riskam.

Latvijas Bērnu labklājības tīkls aicina nevalstisko organizāciju pārstāvjus šī gada 19. aprīlī no pl. 10.30 Eiropas Savienības mājā forumā “Latvijas bērni nabadzības ēnā” meklēt ”gaismas slēdzi”, kas garantēs, ka ikvienam bērnam Latvijā tiek nodrošināta piekļuve veselīgam uzturam, kvalitatīvai izglītībai, pienācīgam mājoklim un pieejamai veselības aprūpei un kas nepieļaus un mazinās sociālo atstumtību tiem bērniem, kuru pamatvajadzības šobrīd netiek nodrošinātas.

Lai reģistrētos dalībai pasākumā, aicinām līdz 29. martam aizpildīt pieteikuma anketu.

Pasākuma programma

 • 10.00 Reģistrēšanās
 • 10.30 Eiropa tumsā
  Prezentācija “Kā radās un kas ir Eiropas bērnu garantija?”
 • 11.00 Gaismas slēdzis 1.daļa
  Interaktīva diskusija par bērnu garantijas pamattiesībām – veselības aprūpi, izglītību, mājokli un uzturu
 • 12.00 Pusdienas & tīklošanās
 • 13.00 Gaismas slēdzis 2.daļa
  Diskusijas kopsavilkums. Latvijas bērnu nabadzības un nevienlīdzības risinājumu prezentēšana
 • 13.30 Latvija tumsā
  Prezentācija “Bērnu garantijas Latvijas nacionālais rīcības plāns”
 • 14.00 Gaismas slēdzis 3.daļa
  Diskusija un priekšlikumi nacionālā rīcības plāna uzlabošanai un ierosinājumi citām politiskām iniciatīvām
 • 15.00 Noslēgums

Pasākums veidots ar mērķi iesaistīt nevalstiskās organizācijas un lēmējinstitūcijas diskusijā par bērnu nabadzības un nevienlīdzības jautājumiem Latvijā, veicināt informētību par Eiropas Savienības īstenoto politisko iniciatīvu Eiropas bērnu garantija, kā arī mobilizēt un aicināt uz sadarbību bērnu nelabvēlīgu dzīves apstākļu risinājumu identificēšanā un kopējās situācijas uzlabošanā.

Jautājumus un/vai komentārus aicinām sūtīt Latvijas Bērnu labklājības tīkla politikas koordinatorei Evisai Stankus uz e-pastu [email protected] vai zvanot +371 25 936 978.

Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Šeit paustie uzskati un viedokļi ir tikai Latvijas Bērnu labklājības tīkls uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Scroll to Top