Februārī Rīgā norisinājās Baltijas un Ziemeļvalstu tīklošanās pasākums projekta “Baltijas un Ziemeļvalstu tīkls bērnu līdzdalības veicināšanai” ietvaros. Divu dienu garumā projekta partneri no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Igaunijas diskutēja par līdz šim sasniegtajiem rezultātiem, dalījās ar labās prakses piemēriem un plānoja nākotnes sadarbību.
Tikšanās laikā tika:
🔹 Veikts projekta rezultātu izvērtējums, novērtējot līdz šim īstenotos uzdevumus un sasniegtos mērķus.
🔹 Apkopotas nacionālo semināru atziņas, katram partnerim (Latvija, Igaunija, Lietuva) prezentējot savu pieredzi nacionālo semināru organizēšanā un sniedzot ieskatu turpmākajos plānos.
🔹 Uzklausīti Ziemeļvalstu organizāciju labās prakses piemēri. Pārstāvji no SC Sweden, CUCW un SC Finland dalījās ar būtiskākajiem uzlabojumiem un veiksmes stāstiem bērnu līdzdalības veicināšanā.
🔹 Kartēti kopīgie izaicinājumi bērnu līdzdalības veicināšanā reģionā un meklēti to risinājumi efektīvākai sadarbībai un kopīgai interešu aizstāvībai.
🔹 Nodefinēti nākotnes plāni un virzieni turpmākajai sadarbībai starp Baltijas un Ziemeļvalstu partneriem.
Pasākums vēlreiz apliecināja, ka bērnu līdzdalība ir būtiska un nepieciešama, lai veidotu iekļaujošāku un uz sadarbību vērstu sabiedrību. Projekta ietvaros turpināsies darbs pie bērnu tiesību stiprināšanas, un nākamie soļi ietvers konkrētu rīcības plānu izstrādi un sadarbības paplašināšanu.
Kā ziņots iepriekš, projekta aktivitātes ir vērstas uz bērnu tiesību līdzdalības iespēju uzlabošanu Baltijas valstīs, balstoties uz Ziemeļvalstu labo praksi. Projektā sadarbojas Igaunijas Bērnu labklājības savienība, Latvijas Bērnu labklājības tīkls, organizācija „Glābiet bērnus” Lietuvā, Centrālā bērnu labklājības savienība (Somija) un organizācija “Digidem Lab” (Zviedrija).
Sadarbības projekta “Baltijas un Ziemeļvalstu bērnu līdzdalības aizstāvības tīkls” aktivitātes tika uzsāktas augusta sākumā, un tas akcentē bērnu tiesību un iekļaušanas nozīmi lēmumu pieņemšanas procesos. Izmantojot gan Baltijas, gan Ziemeļvalstu stiprās puses, projekta mērķis ir izveidot bērniem iekļaujošāku un uz sadarbību vērstāku reģionu, kurā bērnu balsis tiek novērtētas un ņemtas vērā lēmumu pieņemšanā.
Projektu finansē Ziemeļvalstu Ministru padomes programma „Laimīgas nākotnes nodrošināšana” sadarbībā ar pilsonisko sabiedrību reģionā. Pilsētu klimata adaptācija Ziemeļvalstīs – EIT Urban Mobility Project “Baltic-Nordic network for Child Participation Advocacy” (PROF-25-41)
