Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 konsultēs pedagogus un vecākus

Sagaidot jauno mācību gadu, arī šogad Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bezmaksas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 30.augusta līdz 4.septembrim rīkos akciju “Atpakaļ uz skolu!”.

Šajā laikā pedagogiem un vecākiem būs iespēja zvanīt uz bezmaksas Uzticības tālruni 116111, saņemt profesionālas psiholoģiskas konsultācijas un atbalstu par aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem.

“Šāda akcija notiek jau vairākus gadus. Kā zinām, Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa speciālisti sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti, taču bieži arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par situācijām, kad viņi jūtas apjukuši un nezina, kā tālāk rīkoties. Šādās situācijās mēs aicinām zvanīt mums uz Uzticības tālruni 116111, lai kopīgi meklētu risinājumus un saņemtu atbalstu”, norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Dace Āķe.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Uzticības tālrunī 116111 tiek saņemti zvani gan no bērniem, gan no vecākiem, kas jūtas satraukušies par atgriešanos skolā. Bērni visbiežāk jūtas satraukti par savām attiecībām ar vienaudžiem – gan klasē, gan skolā.

Šīs akcijas ietvaros Uzticības tālruņa 116111 psihologi vēlas sniegt atbalstu tieši vecākiem un pedagogiem, tā cenšoties atvieglot ar mācību gada uzsākšanu saistīto problēmu risināšanu. Protams, tiek gaidīti zvani arī no bērniem.

Uzticības tālrunis bērniem un pusaudžiem 116111 strādā visu diennakti un zvani uz to ir bez maksas, zvanot no jebkuras telefona līnijas. Konsultācijas sniedz profesionāli psihologi.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, [email protected]

Leave a Comment

Scroll to Top