Datums un laiks: 10. jūnijā 11:00-12:00
 Norises vieta: 44 Ziemeļsala
 Norises vieta kartē: Cēsu pils parks
 Pasākums notiks tikai klātienē

Senāk teica: “Lai izaudzinātu bērnu, ir vajadzīgs vesels ciems”. Mūsdienās, kad arvien retāk dzīvojam paplašinātās ģimenēs un ciešās kopienās, jaunajiem vecākiem ar vairumu izaicinājumu visbiežāk jātiek galā pašiem. Vecākiem pieejamie resursi, zināšanas un atbalsta tīkls nosaka to, cik veiksmīgi viņi spēs parūpēties par jaundzimušo un paši par sevi.

“Ciems” ir būtisks ne tikai drošai bērna attīstībai, bet arī jauno vecāku atbalstam. Bērnam ienākot ģimenē, jaunie vecāki pieredz virkni izaicinājumu, tai skaitā mentālās veselības grūtības. Pētījumi pierāda, ka bērna dzīves pirmās 1000 dienas būtiski ietekmē viņa veselību un labbūtību visas dzīves garumā. Turklāt būtiska ietekme ir arī vecāku, īpaši mātes mentālajai veselībai šajā posmā. Agrīna risku identificēšana un preventīva atbalsta sniegšana ir pats pamats kvalitatīvai ģimeņu atbalsta sistēmai Latvijā.

Diskutēsim par to, kā izveidot un nodrošināt “ciemu” jeb atbalsta sistēmu katram jaundzimušajam un viņa ģimenei, kādi ir esošie un trūkstošie atbalsta risinājumi, kāda ir Ziemeļvalstu pieredze ģimeņu atbalsta jomā, un kāds būtu labākais ģimeņu atbalsta modelis Latvijai?

Diskusija tiek veidota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild biedrība “Latvijas Bērnu labklājības tīkls”.

Piedalās

Vilis Brūveris
Moderators un līdzdalības eksperts

Pia Suvivuo
Somijas Sociālo lietu un veselības ministrijas vecākā speciāliste

Madara Kanasta-Ieviņa
Latvijas Bērnu labklājības tīkla valdes locekle

Diāna Zande
Dr.psych., psiholoģe, 
psihoterapeite

Lauris Bokišs
Divu puiku tētis no biedrībās ģimenes atbalstam TĒVI

Ilze Kurme
Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore
Scroll to Top